ТУРИЗМ ТА СКЕЛЕЛАЗІННЯ

Викладачі:

Михайленко Вадим Миколайович – відповідальний за відділення, ст. викладач;

Сога Сергій Михайлович – викладач;

Новікова Ірина Василівна – викладач;

Голубєва Валентина Анатоліївна - викладач.

Спортивний туризм та скелелазіння відноситься до екстремальних видів спорту, для яких характерна активна рухова діяльність з виявленням фізичних і вольових якостей.

В туристичних походах студенті закаляють свій організм, зміцнюють здоров’я, розвивають витривалість, силу. Заняття туризмом та скелелазіння помітно покращують стан психіки. Туристи зазвичай менш схильні до депресії, тривожності і напруженості. Вони стають більш зібраними, впевненими в собі. Туристична діяльність сприяє формуванню активної життєвої позиції.

До навчальної програми з туризму та скелелазіння , крім навчальних занять, входять походи вихідного дня до місць бойової слави, по першій лінії оборони Києва; відвідування дотів та ознайомленням з історичною спадщиною Українського народу. На нашому відділенні створено сучасний скелелазний зал  «КПІскала» з сучасними унікальними інтерактивними стендами де студенти мають можливість вдосконалювати навички зі скелелазіння.

Для студентів 2-го курсу можливі виїзди на скелі в кар’єр Півні на Безрадичські яри, на скелі в Денеші, та на скелелазну стінку «Зеленого театру» на схилах Дніпра,. Під час подібних виїздів студенти навчаються та засвоюють практичні навички з техніки скелелазіння, орієнтування, способів виживання в екстремальних умовах, готуються до змагань.

Влітку для студентів планується виїзди до туристичного табору «КПІ» «Глобус» в Карпатах для подальшого навчання та для участі в багатоденних походах 1-ої, та 2-ої категорії складності з метою підвищення спортивної кваліфікації та туристичного досвіду.

Цілі та задачі відділення туризму та скелелазіння:

Оздоровлення студентської молоді засобами туризму . та скелелазіння.

Підготовка студентів до майбутнього самостійного життя.

Виховання у студентів морально-вольових, патріотичних та людських якостей.

Навчити та спонукати студентську молодь до самостійних занять фізичними вправами та занять спортом, зокрема туризмом та скелелазіння .

Ознайомлення студентів з видами туризму та скелелазіння.

Ознайомлення та навчання на практиці основних життєво необхідних та туристичних навичок, котрі стануть в нагоді не тільки під час занять туризмом та подорожей, а й в подальшому самостійному житті (в’язання різних видів вузлів, розпалювання різних видів багаття, орієнтування на місцевості та в просторі, подолання природних та штучних перешкод, виживання в екстремальних ситуаціях).

Розвиток та вдосконалення основних фізичних якостей: сили, витривалості, швидкості, спритності, гнучкості, швидкісно-силових якостей.

Підготовка студентів до участі у змаганнях різного рівня з пішохідного, гірського туризму та скелелазіння.