Туризм

Відділення туризму знаходиться у навчальному корпусі № 24. Ліве крило, 4 поверх.

Викладачі:
Михайленко Вадим Миколайович – відповідальний за відділення, ст. викладач;
Бітко Сергій Миколайович – ст. викладач;
Сога Сергій Михайлович – викладач;
Новікова Ірина Василівна – викладач.

Спортивний туризм відноситься до видів спорту, для яких характерна активна рухова діяльність з виявленням фізичних і вольових якостей.

В туристичних походах студенті закаляють свій організм, зміцнюють здоров’я, розвивають витривалість, силу. Заняття туризмом помітно покращують стан психіки. Туристи зазвичай менш схильні до депресії, тривожності і напруженості. Вони стають більш зібраними, впевненими в собі. Туристична діяльність сприяє формуванню активної життєвої позиції.

До навчальної програми з туризму, крім навчальних занять, входять походи вихідного дня – до місць бойової слави, до першої лінії оборони Києва; відвідування дотів та ознайомленням з історичною спадщиною Українського народу.

Для студентів 2-го курсу можливі виїзди на скелі в кар’єр Півні на Безрадичські яри, на скелі в Денеші, та на скелелазну стінку «Зеленого театру» на схилах Дніпра, до гірськолижної бази «Буковель». Під час подібних виїздів студенти навчаються та засвоюють практичні навички з техніки скелелазіння, орієнтування, способів виживання в екстремальних умовах, готуються до змагань.

Взимку для бажаючих проводяться практичні та теоретичні заняття з техніки гірськолижного спорту і сноуборду.

Влітку для студентів планується виїзди до туристичного табору «КПІ» «Глобус» в Карпатах для подальшого навчання та для участі в багатоденних походах 1-ої, та 2-ої категорії складності з метою підвищення спортивної кваліфікації та туристичного досвіду.

Цілі та задачі відділення туризму:

  • Оздоровлення студентської молоді засобами туризму.
  • Підготовка студентів до майбутнього самостійного життя.
  • Виховання у студентів морально-вольових, патріотичних та людських якостей.
  • Навчити та спонукати студентську молодь до самостійних занять фізичними вправами та занять спортом, зокрема туризмом.
  • Ознайомлення студентів з видами туризму.
  • Ознайомлення та навчання на практиці основних життєво необхідних та туристичних навичок, котрі стануть в нагоді не тільки під час занять туризмом та подорожей, а й в подальшому самостійному житті (в’язання різних видів вузлів, розпалювання різних видів багаття, орієнтування на місцевості та в просторі, подолання природних та штучних перешкод, виживання в екстремальних ситуаціях).
  • Розвиток та вдосконалення основних фізичних якостей: сили, витривалості, швидкості, спритності, гнучкості, швидкісно-силових якостей.
  • Підготовка студентів до участі у змаганнях різного рівня з пішохідного та гірського туризму.