Студентський клуб спортивно-оздоровчого спрямування «КПІскала»

Пройшов майже рік з тих пір, коли ми вітали нашу збірну зі скелелазіння з перемогою на Першості України серед ВНЗ.(нагадаємо що в минулому році наша збірна стала призерами по всім видам скелелазіння)

За цей рік  нашими студентами збірної зроблено дуже багато. Майже завершено будівництво свого скеледрому «КПИскала». На жаль для всіх відкрити зал поки що не можемо,так як траси підготовані для спортсменів і умови майже спартанські(але сподіваємось що найблищому майбутньому всі охочі зможуть відкрити для себе скелелазіння на «КПІскала».

Створено студентський клуб спортивно-оздоровчого спрямування «КПІскала».  Суттєво оновився склад збірної. Молода команда КПИ тримає марку. Зайнявши 2-е місце на Чемпіонаті України зі скелелазіння серед студентів (боулдеринг).

Та й в світовій спільноті цей досить молодий вид спорту набирає обертів, У 2016 році МОК офіційно визнав спортивне скелелазіння олімпійським видом спорту і включив в програму літньої Олімпіади 2020 року.

В Україні скелелазіння увійшло до видів спорту котрі беруть участь в універсіаді. Уже в цьому місяці 16-19 березня вперше пройде чемпіонат України серед студентів в складі універсіади (швидкість, трудність).

Перший крок до перемоги вже зроблено (18-19 лютого) в Кривому Розі пройшов Чемпіонат України серед студентів по скелелазінню(боулдеринг), де наша збірна команда. Зайнявши 2-е місце зробила крок до повторення минулорічного тріумфу.

Результат по боулдерингу також буде враховуватись в багатоборстві.  Будемо намагатись в швидкості і трудності вирвати перемогу.

Мало, хто знає, що перший штучний скелелаз ний стенд в Україні був побудований в 60-х роках саме в «КПІ» Тепер ми хочемо і зробити великий зал КПИскала. Для пропаганди і розвитку цього відносно молодого, але дуже цікавого і красивого виду спорту.  І з цього моменту цей вид спорту, як ніколи раніше буде мати потребу в інноваційних впроваджень не лише у технічній сфері, але і в методиках підготовки спортсменів.

Цей вид спорту вимагає максимального розвитку всіх основних якостей - швидкість, спритність, сила, витривалість і гнучкість. А також якостей, притаманних безпосередньо скелелазіння: вміння орієнтуватися на маршруті, запам'ятовувати сам маршрут і характер зачіпок, вміння проходити його самим раціональним способом, не витрачаючи безглуздо свої сили. І лише в залежності від конкретної спеціалізації спортсмена одне з якостей може мати домінуючий характер.

Скелелази змагаються в декількох дисциплінах:

а) Швидкість - проходження запропонованої суддями дистанції за мінімальний час;

б) Труднощі - судді фіксують максимальну висоту підйому на дистанції;

в) Боулдерінг - серія лагідних трас, судді підраховують кількість пройдених трас і витрачені спроби;

г) Багатоборство.

Кожен вид скелелазіння має традиційні закономірності виконання технічних прийомів і прийняття тактичних рішень, володіє своїми психологічними та фізіологічними особливостями. Різняться не тільки технічні прийоми, але також умови змагань і характер трас.

Скелелазіння і ті знання, які студенти отримають на заняттях, стануть в нагоді в подальшому житті. Скелелази брали участь при будівництві гідростанцій, в геологічних експедиціях в горах, першими в зв'язці йшли на штурм непрохідних стін в альпіністських сходженнях і перемагали. Багато скелелазів і альпіністів знаходяться в службах МНС. Вони одні з перших виїжджають у місця землетрусів, різних аварій, особливо в гірських місцевостях. Промисловий альпінізм увійшов до переліку професій Трудового кодексу. Всі висотно-монтажні роботи не обходяться без участі скелелазів і альпіністів. Навички, отримані під час занять скелелазінням, стануть в нагоді в подальшій життєвій і професійної діяльності після закінчення університету.

Тож побажаємо нашій збірній нових перемог і здобутків.

Поздоровляємо і бажаємо нових перемог в цьому сезоні!

Ст. викл. Каф. Фізичного виховання Михайленко В.М.