Спортивне орієнтування і в КПІ ім. Ігоря Сікорського

До спортивного відділення легкої атлетики-фітнес КПІ ім. Ігоря Сікорського  відноситься вид спорту , що базується на швидкому  бігу - спортивне орієнтування.
Спортивне орієнтування несе в собі великий спортивно – оздоровчий потенціал.
Орієнтування —  багатокомпонентний вид спорту, в якому для досягнення  результату необхідно в рівній мірі володіти всіма компонентами: фізичною, технічною, тактичною, психічною та інтелектуальною підготовленістю.
Види спортивного орієнтування - фут-орієнтування (бігом), скі-орієнтування (на лижах), байк-орієнтування (на велосипедах) , рогейн –орієнтування  (за вибором) по часу на проходження дистанції 6 годин, 12годин, 24 години, трейл-орієнтування (орієнтування по доріжках, на інвалідних візках).
Учасник змагань за допомогою спортивної карти  та компаса має якнайшвидше пробігти  дистанцію по  місцевості через певну кількість точок - контрольних пунктів (КП), зробивши електронну відмітку на них.
На старті учасник отримує спортивну карту з нанесеними на неї КП, кількість яких, а також послідовність їх проходження, визначають судді. Переможець на дистанції визначається за найкращим часом проходження всіх позначених на карті КП. Учасників, як правило, поділяють на групи — відповідно віку (10 — 60 років і старші) і кваліфікації, наприклад: 21Е (еліта: МС та КМС)  серед чоловіків і жінок.
Основні типи дистанцій: спринт, середня дистанція, довга дистанція і естафети (2-4 етапні). Найпопулярніший вид спортивного орієнтування — за заданим напрямком. Це коли точки КП на карті з'єднані послідовно один за одним лініями. Спортсмен повинен саме в такій послідовності проходити їх.
Багату історію має спортивне орієнтування і в КПІ ім. Ігоря Сікорського.  Починаючи з 1996  року, спортсмени нашого університету щорічно  виборюють  призові місця  та стають переможцями  міських змагань, першостей та Чемпіонатів України. Неодноразово збірна команда КПІ була призером чемпіонатів м. Києва  і Чемпіонатів України серед студентів.
Студенти-орієнтувальники КПІ  та випускники (які продовжують виступати),   входять до складу збірної команди України. Вони є учасниками чемпіонатів світу та Європи серед юнаків та юніорів, учасниками і призерами чемпіонатів світу та Європи з рогейну.
Поєднання високоінтенсивного бігу та інтелектуальної роботи одночасно  знаходить все більше прихильників бігу з картою та компасом в Україні і по всьому світу.
Запрошуемо вас  приєднатися до складу команди зі спортивного орієнтування на відділенні легка атлетика - фітнес в КПІ ім. Ігоря  Сікорського. Відповідальною за спортивне орієнтування в університеті є старший викладач кафедри спортивного вдосконалення Ускова Світлана Михайлівна, Майстер спорту СРСР.