Плавання

Заняття проходять у навчальному корпусі № 24:
Ліве крило, 1 поверх, малий басейн;
Ліве крило, 2 поверх, великий басейн.

Викладачі:
Дакал Наталія Адамівна – відповідальна за навчальне відділення, ст. викладач;
Хіміч Ігор Юрійович – доцент, кандидат педагогічних наук;
Смірнов Костянтин Миколайович, Черевичко Олександр Геннадійович, Парахонько Вадим Миколайович, Антонюк Олександр Васильович – ст. викладачі;
Зубко Валентина Володимирівна, Качалов Олександр Юрійович, Муравський Леонід Володимирович– викладачі.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ

Користь плавання для здоров’я людини не може бути переоцінена, його можна назвати найбільш гармонійною і «екологічною» з форм фізичних навантажень.
Позитивний вплив плавання на організм людини дуже обширне. Воно допомагає боротися з зайвою вагою, зміцнює серце, продовжує життя. Плавання зміцнює кістково-м'язову систему, тиск води дає можливість розвантажити хребет. Невеликі навантаження у воді нормалізують дихання, насичує кров киснем. Звідси підвищується імунітет, стабілізується робота кровоносної системи. В результаті занять плаванням збільшується життєва ємкість легень і підвищуються функціональні можливості дихальної системи.

Переваги занять плаванням:

  • Плавання спалює стільки ж калорій і жиру, як біг, аеробіка чи альпінізм, тому може бути рекомендовано для боротьби з зайвою вагою. 30-45 хвилин на день, проведених у басейні, збільшують швидкість обміну речовин і сприяє швидкому спалюванню жиру в організмі.
  • Плавання формує струнку м’язисту фігуру, так як воно задіє всі основні групи м’язів.
  • Плавання знімає стрес, заспокоює, дає заряд енергії організму.
  • Плавання підходить практично всім, що дає можливість регулярно займатись плаванням всім незалежно від плавальної підготовки.
  • Плавання запобігає серцево-судинним захворюванням. Регулярні заняття плаванням зміцнюють м’язи, підвищують витривалість організму і попереджають серцево-судинні захворювання.
  • Вправи у воді покращують кровообіг в організмі, нормалізують тиск.
  • Без надмірного навантаження на серце під час плавання покращується робота дихальної системи і підвищується постачання організму киснем.

Відділення плавання у складі кафедри фізичного виховання було створене у 1983 році після відкриття плавального басейну.
На відділенні щорічно займаються плаванням близько 1500 студентів 1-5 курсів. Викладачами відділення розроблені та апробовані оригінальні методики організації та проведення занять з плавання зі студентами. Студенти відповідно до рівня плавальної підготовки розподіляються на 4 групи: умовно «жовті», «зелені», «сині», «червоні». В групи «жовтих» записують студентів, які не вміють плавати. Заняття початкового навчання плаванню з такими студентами проводяться в навчальному басейні. Групи «зелених» формуються зі студентів, які в змозі проплисти 25 метрів самобутнім способом. Групи «синіх» – студенти, які достатньо фізично підготовлені, щоб проплисти самобутнім способом 50 метрів і більше, та володіють деякими елементами спортивної техніки плавання. Групи «червоних» складаються зі студентів, які мають плавальну підготовку – володіють технікою плавання спортивними способами.
Студенти груп «зелених» та «синіх» вивчають техніку спортивних способів плавання. В програмі груп «червоних» – вдосконалення техніки плавання та початкове тренування. Зі студентів групи «червоних» формується збірна команда НТУУ «КПІ» з плавання.

На відділенні розроблена методика оздоровлення студентів-плавців та підвищення їх витривалості з використанням плавальних вправ, які виконуються на рівні ПАНО, тобто на рівні ЧСС 140 ск/хв. Професором Вихляєвим Ю. М. була розроблена методика проведення занять зі сліпими учнями в басейні та в спортивних залах з використанням спеціальних технічних засобів, на які одержані патенти на винаходи.

Проводиться спортивна робота зі студентами старших курсів – членами збірних команд факультетів з плавання для підготовки і участі в змаганнях.
Викладачами розроблена методика початкового навчання плаванню дорослих, які не уміють плавати, та методика навчання оздоровчого плавання студентів технічних вузів.