ЛЕГКА АТЛЕТИКА-ФІТНЕС

В зв’язку з реформою системи фізичного виховання в нашому університеті, вам пропонується право обирати улюблений вид рухової активності та спорту серед декількох інших. Всі вони об’єднані в п’ять груп:

  • ігрові види спорту,
  •  силові види спорту,
  •  складно-координаційні види спорту,
  •  єдиноборства,
  •  циклічні види спорту.

До групи циклічних видів віднесено легку атлетику-фітнес. Це не стільки вид спорту, скільки вид рухової активності, що пропонує вам можливість на основі легкоатлетичних вправ (біг, стрибки, спеціальні вправи легкої атлетики) підвищити загально-фізичну підготовленість (фітнес), розвинути основні фізичні якості.

Біг і його оздоровчий ефект оснований на включенні в роботу майже всіх м’язових груп, що призводить до збільшення навантаження та забезпечення організму киснем. Біг є могутньою природною вправою дихальної гімнастики: подих стає повним та різким. Регулярні заняття легкою атлетикою стають основою активного та правильного способу життя. Насамперед це стосується серцево-судинної та легеневої систем, опорно-рухового  апарату.

Загальний вплив бігу на організм, пов'язаний зі змінами функціонального стану центральної нервової системи. Компенсацією наростаючих енергозатрат, функціональними змінами в системі кровопостачання та зниження захворюваності.

Легку атлетику недарма називають королевою спорту. На її основі розвивають свої здібності представники всіх видів спорту. Навіть шахісти включають в план підготовки циклічні рухові вправи на свіжому повітрі. Другий бік легкоатлетичних вправ – це оздоровчий вплив на організм людини. Біг та ходьба – це природні способи пересування. Вони забезпечують організм киснем, підвищують витривалість, зміцнюють опорно-руховий апарат.

Для студентів, які бажають підвищити свою майстерність та приймати участь у змаганнях і легкоатлетичних пробігах, функціонує Збірна з легкої атлетики НТУУ КПІ» імені І. Сікорського.

 

Міжнародний пробіг та легкоатлетична естафета «ХРЕЩАТА МИЛЯ» серед вищих навчальних закладів м. Києва.

Весняний крос в парку НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського.

Також на основі занять бігом в університеті є Збірна з спортивного орієнтування.

Це дуже цікавий вид спорту. Його заходи завжди проводяться на природній місцевості, будь то змагання чи тренування. Але запрошуються до таких занять студенти з відповідним рівнем підготовленості та за наявності вміння розшифровувати позначки на карті, орієнтуватись на місцевості.

За програмою навчання в зимовий період пропонується:

«Фітнес-підготовка» - фізичні вправи в приміщенні з музичним супроводом в русі та на килимках. Вправи на гнучкість та координацію. Силові вправи з гантелями, набивними м’ячами. Вправи зі скакалкою,  гімнастичною палицею та іншими снарядами, вправи на гімнастичній стінці, перекладині та брусах. Також виконуємо вправи на розслаблення та розтягнення м’язів, статичні вправи, вправи для рівноваги та спеціальної витривалості, стрибкові вправи, вправи для координаційних здібностей, як елемент фітнес-підготовки Загалом пропонуються вправи оздоровчо-рекреаційного характеру саме для тих студентів, які дбають про стан свого здоров’я та належний рівень фізичної підготовленості.

В зв’язку з дистанційним навчанням та карантином, всі спортивні заходи, нажаль, були скасовані, але ми можемо переглянути та згадати як студенти НТУУ «КПІ» всіх факультетів під керівництвом викладачів відділення легка атлетика-фітнес, проводили естафету на спортивному майданчику біля Спортивного комплексу «КПІ».

 

 

 

 

 

 

Ласкаво просимо до нас!

                                                        Легка атлетика-фітнес.