Бокс та боротьба (Таеквон-до, Дзюдо)

Бокс

Заняття проходять у навчальному корпусі № 24.
Ліве крило, 1 поверх, зала боротьби та боксу.

Викладачі:

Назимок Віктор Васильович – викладач.

Бокс є дуже популярним видом спорту. Це пояснюється тим, що людей не здібних до боксу не існує. З числа відомих боксерів світового рівня можна зустріти і швидких, і відносно повільних, спортсменів з астенічною будовою тіла та потужних з розвиненою м’язовою системою. В одній і тій же ваговій категорії можна побачити як дуже високого спортсмена так і досить низькорослого боксера. Бокс – компенсаторний вид спорту, де недолік одних фізичний якостей можливо компенсувати іншими. Це такий вид спорту, який не накладає на можливості та здібності своїх шанувальників ніяких обмежень.
Існує думка, що бокс неестетичний вид спорту, що бокс – це бійка та головною його ціллю є навчитися наносити удари для биття суперника та подолання його опору грубими прямолінійними діями. Така думка є хибною. Це поєдинок інтелектуалів, двох бійців, що мислять. Свідчення цьому – Піфагор – давньогрецький математик та багаторазовий олімпійський чемпіон з боксу. Бокс потребує ,в першу чергу, обміркованих, творчих дій, які неможливі без розвитку творчої уяви. Два боксери високого рівня, які змагаються між собою, піддають свій мозок такій же інтелектуальній роботі, як і два шахіста. Ті та інші намагаються розгадати наміри своїх суперників, приховавши свій власний план нападу та захисту. Чим сильніше у боксера розвинена здатність до творчих дій, тим вище його спортивний результат.

Мистецтво боксувати включає в себе вміння миттєво переключатись з атакуючих дій на захисні та знову контратакувати. Грамотно вибудувати тактичний малюнок бою, в залежності від суперника та обставин, що склалися в бою. Боксери повинні володіти необхідним технічним арсеналом, завчасно застосовувати обманні та підготовчі рухи (фінти), та мати стрімкий потужний удар.

Анотація до робочої навчальної програми кредитного модуля «Формування загальної фізичної підготовленості засобами боксу»

Анотація до робочої навчальної програми кредитного модуля «Формування спеціальної фізичної підготовленості засобами боксу»

Анотація до робочої навчальної програми кредитного модуля «Професійна фізична підготовка студентів засобами боксу»

Анотація до робочої навчальної програми кредитного модуля «Удосконалення спеціальних фізичних якостей засобами боксу»

 

 

 

Таеквон-до

Саламаха Олександр Євгенович – викладач.

Таеквон-до відноситься до числа популярних видів східних єдиноборств, яким займаються індивідуально або в групах без застосування спеціального обладнання. Темп тренування задається автоматично фізичним станом організму. Заняття таеквон-до отримали широкий розвиток в студентському середовищі, включені в програму «Фізичного виховання» у багатьох вищих навчальних закладах, їх можна рекомендувати як юнакам, так і дівчатам. Таеквон-до включає різноманітні форми рухової діяльності, розвиває точність і швидкість рухів, сприяє розвитку серцево-судинної, нервової, дихальної систем, поліпшенню обміну речовин, зміцненню опорно-рухового апарату.

Специфіка таеквон-до передбачає такий розподіл компонентів підготовки:

  • фізична підготовка - 20-25%загальна фізична підготовка (ЗФП)15%
  • спеціальна фізична підготовка (СФП) - 10%)
  • технічна підготовка - 35-40%
  • тактична підготовка - 15-20%
  • спаринг - 10-15%

(обсяг фізичної підготовки може бути збільшений на 10-15% за рахунок зменшення обсягу тактичної підготовки). Самостійні заняття спрямовані на розвиток фізичних якостей, закріплення технічних елементів, виконання та імітацію засвоєних технічних елементів та їх комбінацій.

Дзюдо

Туряниця Іван Сергійович – викладач.

Сьогодні дзюдо – один з найпопулярніших видів боротьби. Даний вид єдиноборства – один з кращих методів підтримання хорошої фізичної форми. Заняття дзюдо корисні для фізичного розвитку, оскільки цей вид спорту комплексно розвиває всі м’язові групи і системи організму. Цей вид єдиноборства підходить як хлопцям, так і дівчатам, оскільки прививає відмінні навички самооборони.

В процесі занять закаляється характер, розвивається здібність до кращої концентрації свідомості, що впливає не тільки на успіхи у дзюдо, але і на здібності до навчання і рівень працездатності. За травматизмом дзюдо стоїть на п’ятнадцятому місці серед усіх видів спорту (на перших – ігрові види). Навіть на великих змаганнях з дзюдо у спортсменів не буває серйозних травм, на відміну від інших єдиноборств. Дзюдо – перший з усіх видів східних воїнських мистецтв, що увійшов до Олімпійської програми ігор, які проходили в Токіо у 1964 р., і з тих пір є невід’ємною частиною світового спорту.