Seminar on swimming

Вміти плавати повинен кожний. І з метою запобігання нещасних випадків на воді, і з метою збереження здоров’я. За минулий рік в країні потонуло до 2000 чоловік, з яких 279 діти. Масове навчання плаванню має державне значення. Плавання широко представлено в системі фізичного виховання, яке заохочує всі вікові категорії  населення та є найбільш гармонійним та «екологічним» фізичним навантаженням. Не перевантажуючи організм, плавання тренує максимальну кількість органів та систем.

До програми фізичного виховання в НТУУ «КПІ» входить обов’язкове н6авчання всіх студентів плаванню. На відділенні плавання студентів навчають техніці плавання спортивними способами: кролю на грудях, на спині, батерфляю, брасу. Техніка спортивних способів плавання є унікальним засобом корекції та тренування серцево-судинної та дихальної систем. Вона відрізняється високою економічністю рухів, що досягається за рахунок горизонтального положення тіла у воді, ритмічною зміною напруження та розслаблення працюючих м’язів, а також ритмічного та глибокого дихання.

До програми з фізичного виховання внесено обов’язкове складання нормативів з плавання для всіх студентів. Зі студентами, які не вміють плавати, проводять заняття з початкового навчання плаванню. Викликає подив та прикрість, що з кожним роком кількість молодих людей, які не вміють плавати, зростає. Ще двадцять років назад серед студентів 1 курсу плавати не вміли до 150 чоловік. А на сьогодні – кількість студентів, які не вміють плавати зросла в 3 рази.

Викладачі відділення плавання вважають своїм обов’язком навчити плавати всіх студентів університету, які не засвоїли цю навичку.

З метою оптимізації процесу навчання в січні кожного року на відділенні плавання проводяться майстер-класи, практичні семінари з методики навчання плаванню для викладачів.

16  січня 2018 року було проведено практичний семінар для викладачів кафедри фізичного виховання з техніки плавання брасом та особливостей методики навчання.  Проводили заняття – старші викладачі Назарук В. М. та Дакал Н. А. Вони звернули увагу присутніх на особливості вправ при навчанні, на методичні підходи. Демонстрували виконання вправ у воді викладачі відділення Антонюк О. В., Ґава В. Д., Каліщук О. Ю., Івахненко К. В. та Парахонько В. М. Брас найстаріший серед всіх способів плавання, найповільніший, однак він має найбільше прикладне значення. Застосовуючи цей спосіб можна пірнати в довжину та глибину, плавати тривалий час, витрачаючи менше сил, транспортувати постраждалого навіть в одязі. Рухи в брасі виконуються під водою та менш втомлюючі, ніж при плаванні іншими способами.

 

Плавання – є важливою практичною навичкою в житті людини. Навчатись плавати можна незалежно від віку. 23 січня 2018 старшим викладачем відділення плавання Антонюком О. В. було проведено майстер-клас з методики навчання плаванню немовлят. Цей напрямок діяльності достатньо молодий, але досить вагомий в житті дитини. У такому ранньому віці за медичними показниками плавання допомагає зняти підвищений тонус м’язів , допомагає розслабити нервову систему, тощо. Під час семінару були показані вправи для навчання немовлят з урахуванням вікової категорії, підтримка немовлят, вправи з додатковим обладнанням.

Викладачі відділення плавання вважають за потрібне проводити різні методично-практичні семінари для обміну досвідом, підвищення якості викладання та для популяризації плавання в ВНЗ та в загалі з метою зменшення кількості нещасних випадків під час перебування людей різного віку на воді.

Air Jordan XIII 13 Kid