Кафедральна наукова конференція «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту різних груп населення»

Кафедральна наукова конференція

29 січня 2015 року відбулась науково-практична конференція кафедри фізичного виховання НТУУ «КПІ». Викладачі кафедри поділились з колегами результатами наукових досліджень та своїм досвідом впровадження у навчальний процес інноваційних методів навчання і тренування студентів, підвищення їх рухової активності, вдосконалення рухових якостей та фізичних кондицій.

Доволі цікаву доповідь з демонстрацією кольорових слайдів танцювальних вправ у супроводі запальних латиноамериканських ритмів Zumba представила Тетяна Козлова, яка поділилась своїм досвідом впровадження елементів дуже модного у Західній Африці танцю до програми навчальних занять з шейпінгу, що привертає увагу багатьох студенток університету.

Не кожен спеціаліст з фізичного виховання і спорту може впевнено сказати що являє собою кардіотеніс, на відміну від старшого викладача Ірини Бурлаки, яка відбірно перелічила у своїй доповіді переваги і особливості нового різновиду тенісу. Основним методичним правилом впровадження цього інноваційного виду рухової активності є дотримання навантажень на рівні порогу анаеробного обміну (ПАНО), рівний для рядових студентів приблизно 140 за хвилину. Пульс можна відстежувати як простим пальпаторним (ручним) способом, так і більш технічним – за допомогою пульсометра «Полар», що також дозволяє встановити пульсовий коридор, наприклад у межах 135-140 скорочень за хвилину. Як тільки організм перетне його межі, пульсометр відразу нагадає вам про вашу помилку звуковими сигналами.

Подібні тренування, не тільки в тенісі, але і в інших видах активності (особливо циклічні види спорту: плавання, біг, вело и лижні кроси), дозволяє оптимально підвищувати аеробні можливості і витривалість, що є головним індикатором здоров’я людини.

Свої спостереження і дослідження поведінкових сеттінг, тобто спортивних залів, катків, басейнів тощо. Привела у своїй доповіді Наталія Кузьменко. Цікаві слайди і фотографії гірськолижного центру “Протасів яр” надихнули викладачів кафедри і студентів відвідати його самими и спробувати підкорити живописні лижні спуски в області дикої природи, розташованої майже поруч з центром міста.

Теми доповідей:

Кузьменко Н.В. Середовищний підхід до впровадження здорового способу життя.

Опарін С.С. Педагогічні можливості засобів фізичної культури і спорту в патріотичному вихованні студентів.

Каліщук О.Ю. Сучасні проблеми підготовки студентів у плаванні.

Добровольський В.Е. Особливості попередження травматизму на заняттях зі спортивної гімнастики.

Козлова Т.Г. Сучасні підходи до вдосконалення занять щейпінгом.

Назимок В.В. Соматичне здоров’я студентів-боксерів.

Сога С.М. Організація занять з туризму зі студентами ВНЗ.

Бурлака І.В. Особливості використання кардіотенісу.

Гришко Л.Г.Особливості проведення занять з настільного тенісу з різним контингентом.

Сиротинська О.К. Формування у студенток готовності до самостійних занять фізичною культурою.

Міщук Д.М. Особливості когнітивної діяльності спортсменів ігрових видів спорту.

Корюкаєв М.М. Оптимізація фізичного стану студентів засобами атлетичної гімнастики.

Бітко С.М., Бойко Г.Л. Особливості аналізу ефективності тренувального процесу за показниками ЧСС.

По закінченню конференції були оголошені переможці в номінаціях: новизна дослідження - Наталія Кузьменко, видовищність презентації – Тетяна Козлова, об’ємність виконаної роботи – Олена Сиротинська, науковий рівень і обґрунтованість результатів дослідження – старший викладач Діана Міщук (з темою доповіді: «Когнітивна діяльність спортсменів ігрових видів спорту як фактор досягнення спортивних результатів».), не дивно, адже Діана через місяць виходить на захист кандидатської дисертації в Науковій раді Національного університету фізичної культури.

Nike free