Гарна фігура, не покидаючи робочого місця (Комплекс вправ зі стільцем)

Ритм сучасного життя практично не залишає нашим жінкам вільного часу для улюблених захоплень, а більшості з них не вистачає часу і для занять спортом, для підтримки фігури у відмінній формі. Зайва вага, головні болі, безсоння, порушення зору, слабкість, хвороби кістково-м'язового апарату, хребта, суглобів, серцево-судинних захворювань тощо – ось сумні супутники малорухомого способу життя, постійного знаходження на робочих місцях в одному положенні, сидіння за комп’ютером.
Отримати необхідні фізичні навантаження для нормальної працездатності організму сьогодні можливо не покидаючи робочих місць. Для цього знадобляться звичайні стільці зі спинкою.

Отже, вправи з допомогою стільця – це комплекс, завдяки якому людина здатна залишатись у формі, без спеціального спортивного інвентарю. Це прекрасне рішення для тих, у кого немає зайвого часу для тривалих тренувань у спортивних залах, але є бажання залишатись у прекрасній формі і гарному настрої.
Такі комплекси вправ прості у виконанні і потребують систематичного підходу. Їх планування і застосування повинно відбуватись в залежності від віку, статі, фізичної підготовки, самопочуття тих. Об’єм і тривалість заняття має відповідати поставленим цілям і завданням.

Заняття складається з підготовчої (розминка), основної, (вправи на розтягування) і заключної (заминка) частин. Розминка базується на специфічному підборі вправ в залежності від майбутнього фізичного навантаження. Її завдання – підготовка організму до виконання вправ, уникнути травмувань.
В основній частині використовуються вправи для зміцнення м'язів рук, черевного пресу, спини, ніг. Для зміцнення м'язів рук можна рекомендувати різноманітні віджимання від стільця. Для безпеки виконання вправ необхідно звернути увагу на те, щоб стілець не ковзав по підлозі (його можна поставити на гімнастичний килимок). Щоб розвивати м'язи черевного пресу, рекомендуються підйоми прямих або зігнутих в колінних суглобах ніг, сидячи на стільці. Також необхідно виконувати різноманітні нахили тулуба, скручування сидячи на стільці або стоячи біля нього. Такі вправи, як згинання та розгинання ніг, їх одночасне чи почергове відведення і зведення сидячи на стільці зміцнюють м'язи. Стоячи біля стільця з опором на його спинку однією рукою можна виконувати махи ногами, випади. Ефективними вважаються також присідання на стілець. Отже, вправи можна виконувати біля стільця, з опором на нього, сидячи на ньому. Урізноманітнити заняття можна простими танцювальними рухами біля стільця, обходячи його – все залежить від настрою та фантазії.
Вправи на розтягування (Stretching) розвивають гнучкість та збільшують амплітуду рухливості в суглобах. Ця частина заняття спрямована на розтяжку опрацьованих м'язів, що сприяє їх відновленню, покращенню еластичності, рухливості у суглобах та зменшенню м’язової болі.
Заключна частина заняття (заминка) – необхідна і важлива складова в кінці кожного тренування. При різкому закінченні виконання фізичних вправ організм відчуває стрес і підвищене навантаження на серцево-судинну систему. Тому фаза заминки дає можливість плавно нормалізувати роботу серця і циркуляції системи крові, сприяє запобіганню серцевої аритмії.

Отже, виконувати вправи можна сидячи на стільці, стоячи біля нього і з опором на нього. Комплекси вправ передбачають розвиток таких фізичних якостей, як гнучкість, сила, координація, рівновага, витривалість.

Комплекси вправ з використанням стільця можна застосовувати на робочих місцях, в домашніх умовах, в якості ранкової гімнастики, на перервах між заняттями для школярів та студентів, у гуртожитках і вдома для самостійної роботи тощо.
Різноманітні комплекси вправ на робочих місцях не тільки сприяють завжди перебувати у тонусі і прекрасному настрої, але й допомагають згуртувати колектив й урізноманітнити монотонність робочих буднів.

Викладач кафедри фізичного виховання Ірина Новікова